Mikroinstalacja to instalacja odnawialnego źródła energii o mocy do 40 kWp.
Mikroinstalacje nie  muszą uzyskać koncesji na  produkcję energii elektrycznej.
Mikroinstalacja może być zainstalowana przez certyfikowanego mikroinstalatora. Taka osoba powinna posiadać certyfikat wydany przez Urząd Dozoru Technicznego.
Przyłączenie mikroinstalacji do sieci dystrybucyjnej odbywa się na podstawie umowy o przyłączenie do sieci po spełnieniu warunków przyłączenia, o ile wnioskodawca chce przyłączyć instalację, której moc przekracza otrzymane warunki przyłączenia. W innym przypadku przyłączenie do sieci podlega zgłoszeniu i zainstalowaniu odpowiednich układów zabezpieczających i pomiarowo – rozliczeniowych.

Pierwszym krokiem jest określenie potrzeb:
czy  celem jest posiadanie alternatywnego źródła zasilania czyli zużycie na potrzeby własne?
czy  celem jest odsprzedaż energii do zakładu energetycznego?
wybór właściwej lokalizacji oraz dobór urządzeń

Ustawa jednak nakłada pewne obowiązki na instalatorów mikroinstalacji, tj. posiadanie certyfikatu mikroinstalatora wydanego przez Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego. Certyfikowany instalator to osoba, która ma właściwe kompetencje do wykonywania instalacji fotowoltaicznych.

Firma inVolte jest w stanie wesprzeć Państwa we wszystkich etapach projektu. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy.

Dzięki nowelizacji prawa energetycznego zniesiony został obowiązek posiadania działalności gospodarczej, przez wytwórców energii z mikroźródeł (o mocy elektrycznej do 40 kW). Podłączenie instalacji następuje na zgłoszenie do zakładu energetycznego – bez kosztów po stronie zgłaszającego. Dodatkowo od stycznia 2016 inwestorzy posiadający instalacje do 10 kWp mocy będą mogli odsprzedawać nadwyżki energii po stawce 0,65 PLN za kWh!
Przeczytaj więcej o tym , czy to się opłaca? – tu link do podstrony
Oferujemy kompleksowe przygotowanie oraz wykonanie instalacji fotowoltaicznych (elektrowni słonecznych). Wydajne i sprawdzone rozwiązania oraz bezpieczeństwo systemu i użytkowników to filary, na których opieramy nasze projekty. Systemy budujemy w taki sposób, aby zagwarantować realizację założeń inwestycyjnych.
Instalacje budujemy na najwyższej jakości komponentach znanych marek:
moduły posiadające certyfikat PN-EN 61215 lub PN-EN 61646, posiadające co najmniej 25 lat gwarancji na uzysk energii i 10 lat gwarancji na produkt
falowniki/inwertery wysokiej klasy producentów EUROPEJSKICH
konstrukcja nośna dedykowana do systemów fotowoltaicznych
okablowanie solarne niemieckiej firmy Helukabel lub inne porównywalne

inVolte daje Tobie jakość i wydajność za rozsądną cenę!

Leave a Comment